Thursday, November 25, 2010
Editiranje web stranice
-Uzmes ftp program,po mogucnosti neki full ftp jer ovi free na netu nisu nesto ali ok,zato postoje "forumi"
-I onda logiras se na server gdje se nalazi ta web stranica preko tog ftp programa.
-Skines sve datoteke i foldere koje zelis editirati i sve to stavis na jedno mjesto na disku.
-Zatim instaliras macromedia dreamweaver i otvoris web stranicu s tim programom i editiras, mijenjas , radis od stranice sto god hoces...
-Kasnije kada sredis stranicu kako zelis, opet u ftp program i uploadas kompletan sadrzaj web stranice natrag a server i to je to.
Sto se tice programa, mogu ti predloziti gdje ces ih skinuti ali pitaj me iskljucivo na PM.
Ako ti je nesto nejasno slobodno napisi...
Pozdrav!
------------------------------------------------------
EDIT: @rigor04: vidim,preduhitrio si me...heh
View the original article here
Pomoc oko podesavanja blogspot template-a
Pa ako mi netko moze reci kako da to podesim .
Evo tog template-a i jos i objasnjenje sta fali ali taj dio nemogu naci,a samo copy/past ne ide :
Evo upload-a sam xml od tog template-a ,ako netko bude voljan pomoc.
Pozdrav.
View the original article here
Izrada stranice
(14-05-2010 09:18 PM)idss Wrote: Gosti ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje.(14-05-2010 12:51 PM)bojanposao Wrote: Gosti ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje. Evo usput da vam se malo pohvalim...
Stranica busovaca.net je sluzbeno puštena u rad 12.04.2010, a posto je danas 14.05.2010 recimo da je proslo mjesec danaDakle rijec "busovaca" ili "busovaca" u google ima "About 311,000 results (0.13 seconds)" pojmova.
U mjesec dana sam uspio doci na drugu stranicu google.com (skoro na prvoj), a na yahoo.com sam vec na prvojTakodjer mnogi pojmovi upisani uz ovu rijec vode ka mojoj stranici.
Not bad?
Ko zna zna. Svaka cast. Usput, kako si došao do ovih clanaka, jesi pisao sve ti?
Vecina su moji originalni, par njih je sa stranica koje stignu prvi objaviti / istraziti neku vijest ili koju nisam u mogucnosti istraziti, naravno u potpisu navedem izvor istih. www.mikroposao.com - Mali online poslovi
www.krughost.com - Moj Moneybookers Hosting
Kako promeniti dozvole sajta
Uradio sa backup sajta i sad taj sajt treba da vratim nazad, medjutim posto sam ja raspakivao arhivu da izbacim neke fajlove, zatim ponovo zapakovao u zip fajl i prebacio preko file menager na server, nakon cega sam primetio da su mi svi folderi na dozvolama 700 i fajlovi 600, a treba da budu folderi 755 i fajlovi 644.
Kako da ja te dozvole podesim automatski prilikom zapakivanja u zip na 755 i 644 ili da li ima neki kraci nacin u kontrol panelu da se to uradi?
Ja sam krenuo rucno da menjam dozvole, ali posto ce mi na taj nacin trebati decenije da ih sve preimenujem, bilo bi dobro ako se to moze nekako jednostavnije da se uradi?!
Inace radi se o joomli.
Za backup koristio sam Ake backup komponentu.
Jokja, ponosan clan Internet zarada foruma od Jul 2010.
View the original article here
Wednesday, November 24, 2010
Share Button za Social bookmarkove
Tražio sam na netu svašta i sve je nešto code ili rucno da moram menjati i stavljati za svaki text ili nešto ne funkcioniše.
Zna li neko code koji kada ubacim automatski mi se kaci uz svaki tekst i ima opcije za Share on Facebook, Share on Twitter itd. ?
Ja sam našao neki code gde mogu ubaciti slicicu i url, e sad tu bi onda za svaku drugu stranicu morao menjati, a sigurno to ne ide tako.
Kako ste vi to dodali na sajt, pošto sigurno neko od vas to ima na sajtu?
To the moon and back...Web dizajn resursi #2
View the original article here
Web dizajn resursi
Pod web dizajn resurse smatram sve alate, tutorijale, besplatne stvari itd.. Upravo gledate prvu listu u nizu, pa uživajte.
View the original article here
Tuesday, November 23, 2010
Web dizajn prije i sada
Web dizajn prije pet ili više godina drasticno se promijenio od dizajna i nekih sveopce prihvacenih pravila u web dizajnu. Prilikom izrade web stranica prije recimo šest godina nitko nije previše vodio racuna o funkcionalnosti, o dobroj strukturi web stranice vec je bilo dovoljno zakacit linkove ili horizontalno ili vertikalno i tu je posao završavao.
Donasim vam par screenshot-ova svijetski popularnih web stranica i svega nekoliko naših domacih portala, pa pogledajte.
Želite pogledati web dizajn neke stranice koja nije ovdje izlistana? Posjetite stranicu Wayback Machine i uživajte. Ako iz nekog razloga želite blokirati ovu arhivu za vašu stranicu kreirajte dokument robots.txt te u njega upišite User-agent: ia_archiver Disallow: /.
View the original article here
Tuesday, November 9, 2010
Blekko – nova tražilica i SEO alat
Blekko je nova tražilica koja ujedno želi biti jedna od tri najpopularnije tražilice na svijetu. Mnogi su pokušali srušiti veliki Google medutim nikome nije uspjelo. Blekko nam naime nudi nešto cega nema niti na jednoj drugoj tražilici i upravo zbog toga možda postane popularna.
Ako pogledamo s SEO strane ovu tražilicu brzo cemo zakljuciti kako je i više od izvrsnog alata jer možemo kroz par klikova pogledati inbound links, crawl stats, site pages, compare, duplicate content i sve to je javno dostupno.
Autori Blekko alata zakljucili su kako svi imaju pravo znati i žele besplatno dati nove mogucnosti svima na korištenje.
Skok na blekko pa definirajte vlastite kriterije pretrage i uživajte u korištenju slashtaga /.
WordPress: Kako ubaciti RSS bilo gdje
Kada govorimo o WordPress blogu teško je ne primijetiti da od mnogobrojnih mogucnosti na raspolaganju imamo i RSS kanal. Iako je primarna zadaca korištenja RSS-a da ubacimo više kanala u reader te na jednom mjestu pratimo više stranica moram reci kako postavljanje RSS-a na samu stranicu nam daje mogucnost za automatsku SEO optimizaciju odredenog sadržaja.
Pomocu RSS-a možemo prikazati sadržaj s neke druge stranice na vlastitoj u obliku naslova i kratkog uvoda. Samim time nakon što smo postavili RSS dobivamo nove vijesti na našoj stranici i automatski linkamo izvornu stranicu.
Pokušavam reci kako je ovaj princip odlican za SEO optimizaciju pa bi ga trebali koristiti svi koji imaju više stranica ili blogova. Kada jenom krenete s dodavanjem RSS-ova brzo popunite sidebar i onda mislite da je kraj, medutim nije a evo i zašto.
Svi koji ste iole u WordPress svijetu vrlo dobro znate da putem widgets-a na vrlo jednostavan nacin možemo dodati RSS na naš sidebar recimo, medutim nastaje problem kad poželimo dodati još 2-3 ili više RSS-ova. Ako cemo s svakog kanala prikazivati 20 zadnjih vijesti ubrzo popunimo taj mali sidebar. Pitate se kako dodati RSS bilo gdje poželite na vašoj WordPress stranici?
Zapravo vrlo jednostavno, ako radite rucno sve što vam je potrebno je ovaj kod:
i malo mašte. Obratite pozornost na podebljani dio, ovdje upisujete RSS neke stranice koju želite iako nije loše da postavite i ovaj link kojeg vidite, necu se ljutit.
Monday, November 8, 2010
Koji program je najbolji za izgradnju sajtova?
(06-11-2010 01:40 PM)Petarcro Wrote: Gosti ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje.(06-11-2010 01:58 AM)Black Dragon Wrote: Gosti ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje. Kakva Joomla bre WP je mnogo bolji za bilo koju vrstu web sajta. Jbt kad sam prvi (i poslednji) put radio sa Joomlom trebalo mi je 5 dana sa naucim samo kako da dodam jedan post/stranu na sajt a sa WP-om sam to naucio za nekoliko minuta i to bukvalno
Wordpress je lakši za pocetnike no po mogucnostima je daleko iza joomle.
I ja koristim 90 % Wordpress no za neke kompliciranije projekte prvi izbor bi mi bila joomla od svih free cms -a.Ja se snalazim u joomli bolje nego u WP iz razloga što u joomli što god zamislim mogu napraviti dok u Wordpressu se ponekad osjecam previše ogranicen.
Znaci , ukoliko radite one page stranice, blogove, adsense stranice... za to je Wp , ukoliko radite neki kvalitetniji portal onda joomla.
Prije par mjeseci je tim ciji sam clan konvertovao ogroman portal sa preko 30 000 UV dnevno u Joomlu. Problemi su bili ogromni, a i dan danas nakon cjelokupne konverzije stalno nesto iskrsava. SEF je jedan od najvecih problema, te Joomfish. Opterecenje servera da ne spominjem. Upgrade komponenti gotovo uvijek nesto polomi. Pola tabela u bazi nema indekse...
Sad radimo nanovo konverziju portala u Wordpress, i nakon 10 dana smo tamo gdje smo sa Joomla konverzijom bili nakon 3 mjeseca.
Trenutno mislim da se u Wordpressu vecina stvari moze mnogo lakse izvesti, nego u Joomli. Jedino vjerujem da je Drupal iznad oba ova CMSa.
Ascic.Net :: Used Stationary Bikes